Manažer kybernetické bezpečnosti/Manažer IT bezpečnosti

S rozvojem nových projektů v oblasti kybernetické bezpečnosti IT ve skupině Sokolovská uhelná a následně ve skupině SUAS Group na pozici MANAŽERA KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI hledáme vhodného a spolehlivého kandidáta k posílení týmu informatiků.

Náplň práce nového kolegy bude:

  • odpovědnost za řízení systému řízení bezpečnosti informací
  • předkládání Zpráv o hodnocení aktiv a rizik, Plánu zvládání rizik a Prohlášení o aplikovatelnosti výboru pro řízení kybernetické bezpečnosti
  • poskytování pokynů pro zajištění bezpečnosti informací při vytváření, hodnocení, výběru, řízení a ukončení dodavatelských vztahů v oblasti ICT
  • komunikace s GovCERT/CSIRT
  • podílení se na procesu řízení rizik a jejich hodnocení
  • koordinace řízení incidentů
  • vyhodnocování vhodnosti a účinnosti bezpečnostních opatření
  • ostatní činnosti týkající se řízení kybernetické bezpečnosti (podílení se na tvorbě a aktualizaci interních dokumentů, stanovování metodik, kontrola jejich dodržování…) a další činnosti vyplývající z legislativy týkající se kybernetické bezpečnosti.

Co nabízíme:

  • stabilní a perspektivní práci ve vstřícném a přátelském kolektivu
  • odpovídající mzdové ohodnocení
  • příspěvek – sociální fond zaměstnance
  • příspěvek na penzijní připojištění
  • dovolená 25 dní
  • práce v ranních směnách
  • závodní stravování

Co požadujeme:

  • nejméně úplné střední vzdělání a minimálně 3 roky praxe v oboru informační nebo kybernetické bezpečnosti nebo vysokoškolské vzdělání a minimálně 1 rok praxe v oboru informační nebo kybernetické bezpečnosti

Doporučené znalosti  a dovednosti - výhodody:

  • normy řady ISO/IEC 27000 a obdobné normy z oblasti bezpečnosti a ICT
  • přehled v oblasti ICT (operační systémy, databáze, aplikace, datové sítě) s důrazem na bezpečnost
  • relevantní právní a regulatorní požadavky, zejména zákon o kybernetické bezpečnosti a související vyhlášky.

Ostatní:

  • nástup možný dle dohody